O nas

Misja

Naszą misją jest popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez budowanie nawyku podejmowania prawidłowych wyborów konsumenckich. Takim zaś jest spożywanie ekologicznych i dietetycznych produktów, co przedłuża nasze życie, a na pewno poprawia samopoczucie. Nasze konfitury i przetwory są znakiem drogowym pokazującym, że zdrowe może być smaczne, co dodaje tym samym kolorytu naszemu życiu. Promujemy dzielenie się wiedzą o utrzymaniu i przywracaniu dobrego zdrowia poprzez dietetykę opartą na niskiej liczbie kalorii i indeksie glikiemicznym. Wspieramy rozwój kultury polskiego stołu poprzez ciągłe ulepszanie naszych produktów i zastosowanie innowacyjnych połączeń składników .

Czym się z Tobą dzielimy?

Strona Smak i Aromat to efekt wielu poszukiwań, starań i eksperymentów kulinarnych. To miejsce, w którym znajdziesz niestandardowe połączenia owoców, jarzyn i przypraw przeważnie bez dodatku cukru lub tylko minimalnym jego dodatkiem i bez konserwantów. Tutaj dzielimy się z Tobą skarbnicą zdrowia zamkniętą w słoiczkach.

Przepisy, które opracowałam, pozwalają na wydobycie naturalnych smaków i wartości odżywczych z owoców i warzyw. Korzystamy głównie z tych świeżych, a mrożonych używamy jedynie w ograniczonym zakresie przy produkcji przetworów z jarzębiny i rokitnika – pozwala to usunąć gorycz z owoców.

Oferowane konfitury mają wiele zastosowań – począwszy od śniadania z rogalem, przez przystawkę z serami wszelkiego gatunku, dodatek do naleśników czy deserów lodowych, po zwieńczenie pasztetów, drobiu, dziczyzny i wspaniałych polskich wyrobów garmażeryjnych. Przetwory z warzyw są smaczne i sycące, nie zawierają konserwantów, a zakwas buraczany według autorskiej receptury to niezastąpione naturalne źródło odporności.

Jeśli cenisz oryginalne połączenia smakowe, szukasz zdrowych produktów i masz dość kupowania przemysłowych dżemów czy silnie żelowanych przetworów z dużą ilością cukru i konserwantów, to nasza propozycja i promowany styl życia skierowane są właśnie do Ciebie!

Co więcej, poprzez zakup naszych produktów wspierasz potrzebujących – 10% dochodu ze sprzedaży przetworów przekazujemy fundacji dziecimadagaskaru.pl

której Svitlana Nowakowska jest ambasadorką. Pomagamy jej podopiecznym, dofinansowując budowę kolejnej szkoły, fundując śniadania i czystą wodę do picia. Chcemy dać dzieciom perspektywę lepszego życia dzięki dostępowi do edukacji.

Wierzymy, że to, co robimy, jest ważne. Może nie być istotne z perspektywy wymagań rynkowych, zer na koncie czy statystyk sprzedaży. Za parę lat chcemy jednak powiedzieć: zrobiliśmy dużo i nawet więcej. Pragniemy wnieść radość, uśmiech i blask słońca do Twojego domu. Dlatego zachęcamy Cię do włączenia się w dokonywanie dobrych wyborów konsumenckich. Zrób to dla własnego zdrowia, a potem podziel się swoją opinią. Jest dla nas niezmiernie cenna.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z bogactwem naszych przetworów. Głód wiedzy zaspokoisz dzięki lekturze tekstów dostępnych w zakładce blog. Liczymy, że znajdziesz tam inspirację do eksperymentowania ze smakami i aromatami.